fbpx
image

Harmoningos melodijos kūrimas dirbant išvien – ar įmanoma išvengti disharmonijos?

2017 m. vasario 6 d.

Vasario 2 d. vykusiame RsV klube bendrai diskusijai susibūrė žurnalistų bei RsV atstovų būrys, bandęs sau ir kitiems atsakyti į sudėtingus klausimus – ar galima RsV specialistų ir žurnalistų draugystė, ar dirbama vienoje barikadų pusėje, ar įmanoma ir kokiu būdu galima kurti tarpusavio santykius, galinčius būti naudingais abiems pusėms? 

Žurnalistams atstovavusios kviestinės viešnios Viktorija Karsokaitė (15 min.), Evelina Povilaitytė (BNS) ir Inga Rasmaitė (Verslo žinios) pripažino, kad draugystė su RsV specialistais yra itin svarbi ir naudinga, tačiau ji turi būti grindžiama etika ir laiko patikrintu pasitikėjimu. Pastarasis bruožas buvo ne kartą minimas ir LRVS Tarybos nario Germano Kavalskio bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) komunikacijos koordinatoriaus Liutauro Ulevičiaus pasisakymuose. Minėti pašnekovai pabrėžė, kad tikrai ne kiekvienam dienraščiui galėtų patikėti svarbios naujienos, ypač ,,ekskliuzyvo” publikavimą.

Prekybos tinklo ,,Iki“ viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė išskyrė ir kitą svarbų aspektą – veiklos specifiką. Dirbdama su labai plataus spektro informacija, pašnekovė teigė susidurianti su didžiule atsakomybe pateikti teisingus, patikrintus faktus, todėl kartais žurnalistai atsakymų į savo klausimus sulaukia ne iš karto.

Jai pritarė ir Inga Razmaitė, kurios kasdienybė yra straipsniai, susiję su ekonomika, verslu, todėl turi atspindėti tikrovę ir nemeluoti. Kadangi ,,Verslo žinių“ skaitytojas yra šią sritį išmanantis žmogus, RsV specialisto surinkti ir pateikti teisingi duomenys yra labai naudingi.

Be minėtų pasitikėjimo, veiklos specifikos, laiko patikrintos draugystės buvo paminėtas ir kokybiškas turinys, kurį gali užtikrinti būtent RsV specialistai, atstovai spaudai. Be to, RsV specialistai neretai žino, kokia informacija domina žurnalistus ir ją gali suteikti. Ir nors abipusė bendradarbiavimo nauda akivaizdi, vis tik tam tikrais klausimais nuomonės išsiskirdavo.

Tam, kad galima būtų atsakyti į klausimą – kas vieni kitiems yra žurnalistai ir RsV specialistai – bei kaip galima būtų atsidurti vienoje barikadų pusėje, moderatorė Rūta Merčaitienė pasiūlė kiekvienam diskusijos dalyviui surašyti ,,10 įsakymų“, turinčių atspindėti savybes, darbo principus, kuriais turėtų pasižymėti žurnalistai, RsV atstovai. Pašnekovai, apsikeitę vokais su ,,įsakymais“, diskusiją pratęsė neoficialioje aplinkoje prie puodelio kavos.

 Diskusija buvo įdomi ir vietomis karšta. Vokai gauti, belieka juos atplėšti ir sužinoti turinį, leisiantį dar labiau stiprinti bendrystės jausmą ir ryšį.

   Peržiūrėti visas aktualijas
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.