fbpx
image

Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjunga keičia pavadinimą

2018 m. vasario 21 d.

Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos (LRVS) visuotinio narių susirinkimo metu priimtas sprendimas keisti pavadinimą ir veikti Lietuvos komunikacijos asociacijos vardu. Naujasis asociacijos pavadinimas įsigalios jį užregistravus juridinių asmenų registre.

Linos Jakučionienės, LRVS Tarybos pirmininkės, ERGO Korporatyvinės komunikacijos direktorės Baltijos šalyse, teigimu, tai tvirtas žingsnis pirmyn kartu su besikeičiančiu pasauliu. „Ryšių su visuomene terminas šiandien jau neatspindi išaugusios šios srities profesionalų atsakomybių apimties, nes jų kompetencijos gerokai išsiplėtė: nuo organizacijos reputacijos kūrimo ir puoselėjimo iki poreikio santykius su tikslinėmis auditorijomis kurti ir palaikyti pasitelkiant naujausias skaitmenines technologijas“.

„Kai komunikacija tampa strategine organizacijos funkcija, kuri yra integruota į kone visas organizacijos veiklas, tik tada įmonė gali tikėtis dividendų kuriant pridėtinę paslaugų ir prekės ženklo vertę ir reputaciją, galinčią išgelbėti krizinėse situacijose“, – įsitikinusi Janina Sabaitė Melnikovienė, LRVS Tarybos narė, įmonės „Achema“ Komunikacijos atstovė.

„Ryšiai su visuomene buvo 20 amžiaus sudedamoji dalis, tačiau 21 amžiuje komunikacija tampa naujaisiais „ryšiais su visuomene“, kuri yra platesnė, dar svarbesnė šiuolaikiniam korporatyviniam verslui. Mums jau nepakanka tiesiog informuoti apie organizacijos veiklą“, – sako Germanas Kavalskis, LRVS Tarybos narys ir „Penkių kontinentų“ įmonių grupės Korporatyvinės komunikacijos vadovas.

Vieningos nuomonės laikosi ir LRVS Tarybos narys Rytis Sabas: „Socialiniai tinklai, tradicinės žiniasklaidos transformacija pakeitė ir toliau keičia ryšių su visuomene sąvoką. Norėdami  evoliucionuoti drauge, turime žvelgti plačiau, tuo pačiu šviesdami ir savo kolegas, ir darbdavius”.

Ingrida Bartkienė, LRVS Tarybos narė, „DXC Technology“ komunikacijos vadovė, įsitikinusi, jog naujasis pavadinimas bus patrauklus tarptautinėje komunikacijos rinkoje, o tai, ypač svarbu bendraujant su užsienio kolegomis bei plečiant gerosios praktikos mainus su atitinkamomis asociacijomis užsienyje.Pasak doc. dr. Renatos Matkevičienės, LRVS Tarybos narės, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Korporatyvinės komunikacijos tyrimų departamento vadovės, „European communication monitor“ duomenimis, Europoje komunikacijos srityje dirbantys specialistai mano, kad jų veiklos nebeatspindi terminas „ryšiai su visuomene“, nes šiandien ši sritis jungiasi su kitomis komunikacijos veiklomis. R. Matkevičienė pabrėžia ir ryšių su visuomene, kaip profesinės srities, įvaizdžio klausimą: „Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje „piaras“ turi daug neigiamų konotacijų, kurių pakeisti nepavyktų ir itin sėkmingai veikiančiai ryšių su visuomene profesionalus jungiančiai asociacijai“.

2000 m. įsteigta LRVS vienija 250 Lietuvos privačiame ir viešajame sektoriuje dirbančius ryšių su visuomene ir komunikacijos profesionalus.

Daugiau informacijos: Lina Jakučionienė, LRVS Tarybos pirmininkė, lina@lrvs.lt, Tel. +37065268614.

 

   Peržiūrėti visas aktualijas
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.