fbpx
image

Naujos „PR Impact Awards 2024“ kategorijos: ieško drąsių ir bendruomenes įtraukiančių projektų

2024 m. balandžio 10 d.

Paraiškų teikimas geriausių komunikacijos projektų konkursui „PR Impact Awards 2024“ prasidėjo ir truks iki gegužės 6 d. Šiemet dalyviai kviečiami varžytis net 20-yje kategorijų: 16 iš jų susijusios su konkrečiomis komunikacijos sritimis, dar 4-iose bus įvertinti geriausi atskirų sektorių – viešojo, valstybės ar savivaldybių valdomų įmonių, verslo ir nevyriausybinių organizacijų – projektai. Naujos yra dvi kategorijos: „Drąsa komunikacijoje“ ir „Bendruomenės įtraukimas ir kūrimas“.

Tradiciškai teikti paraiškas kviečiami visi, veikiantys komunikacijos srityje Lietuvoje ar bet kurioje kitoje pasaulio šalyje: verslo ir viešojo sektoriaus bendrovės, komunikacijos agentūros, laisvai samdomi specialistai bei jų komandos, nevyriausybinės organizacijos ir kt.

Neįprasti sprendimai ir nepatogios temos

Tarptautinės „PR Impact Awards“ vertinimo komisijos pirmininkė, Europos komunikacijos direktorių asociacijos ambasadorė Lietuvai, VU Komunikacijos fakulteto lektorė dr. Lina Jakučionienė paaiškino naujų kategorijų atsiradimo motyvus.

Ji dalinasi, jog vertindama Europos ar pasaulio komunikacijos konkursams pateiktas paraiškas, neretai jas lygina su mūsų šalies komunikaciniais pavyzdžiais ir pastebi, jog Lietuvos komunikacijos profesionalų drąsios, nestandartinės ir unikalios idėjos visiškai nenusileidžia, o kartais net ir pranoksta pasaulinių korporacijų komunikacinius sprendimus.

„Todėl šiemet konkurso „PR Impact Awards“ organizatoriams pasiūliau suteikti galimybę organizacijoms tokius projektus išnešti į dienos šviesą. Kategorijoje „Drąsa komunikacijoje“ bus apdovanojami projektai ar kampanijos, drąsiausiai nukrypusios nuo tipinio organizacijos komunikacijos kelio, ir kurias įgyvendinant taikyti neįprasti komunikaciniai sprendimai, nebijoma skatinti kalbėti nepatogiomis temomis“, – kategoriją pristato L. Jakučionienė.

Organizacijos be bendruomenių neegzistuotų

Dar viena nauja kategorija – „Bendruomenės įtraukimas ir kūrimas“ – skirta visoms organizacijoms, kuriančioms organizacijai ar prekės ženklui lojalią vidinę ar išorinę bendruomenę ir skatinančioms jų įsitraukimą internete arba gyvai.

„Organizacijos visose šalyse skiria ypatingą dėmesį bendruomenių poreikiams ir lūkesčiams atliepti. Lietuvoje pastebima nemažai gražių kooperacijos tarp organizacijų ir bendruomenių pavyzdžių, todėl šiemet ši tema išskirta suteikiant jai atskirą kategoriją. Be to, bendruomenės yra viena iš svarbiausių suinteresuotų šalių, lemiančių organizacijos reputaciją ir turinčių didelę įtaką organizacijai“, – tvirtina komunikacijos ekspertė.

Ji tęsia, jog be bendruomenių paramos organizacijos nustotų egzistuoti: „Tą rodo „cancel culture“ reiškiniai, įvairių infrastruktūrinių ir politinių sprendimų palaikymas ar bendruomenių protestai prieš juos, visuomenės reikalavimas verslui užimti pilietinę poziciją.“ Anot L. Jakučionienės, organizacijai nepateisinus bendruomenių poreikių, prarandamas jų pasitikėjimas, jos gali sutelkti kitas bendruomenes ir susivienyti prieš organizacijos vykdomą veiklą.

„Ir, atvirkščiai, organizacijoms kuriant su bendruomenėmis glaudžius, pasitikėjimu pagrįstus santykius, įtraukiant jas į organizacijos veiklą, kuriamas stiprus tarpusavio ryšys ir lojalumas“, – pažymi tarptautinės komisijos pirmininkė. Ekspertė prideda, kad bendruomenė nėra tik pasyvus žiūrovas, todėl šioje kategorijoje laukiamos paraiškos, kurių dėmesio centre – vidinių ar išorinių bendruomenių kūrimas skatinant jų aktyvų įsitraukimą į organizacijos veiklą gyvai arba virtualiai.

Pirmieji pateikę paraiškas sutaupys

Dar 18-ka konkurso kategorijų išliko tokios pačios kaip ir pernai. Tradiciškai „Metų agentūra“ taps daugiausiai apdovanojimų iškovojusi agentūra. Komunikacijos projektui, sulaukusiam didžiausio palaikymo, birželio 7 dieną vyksiančios konferencijos „PR Impact Awards 2024“ metu atiteks „Publikos balso“ nominacija. Taip pat bus paskelbtas „Metų komunikatorius (-ė)“, „Nuomonės lyderio (-ės)“ bei „Išbandymas viešumu“ nominacijų nugalėtojai.

Konkurso organizatoriai kviečia nelaukti ir pasinaudoti galimybe paraiškas pateikti pigiau: iki balandžio 17 dienos 23.59 val. ankstyvoji paraiška už žemesnę (120 Eur) kainą, standartinio pateikimo metu (iki balandžio 28 d.) kiekvienos paraiškos pateikimas kainuos 150 Eur, vėlyvasis pateikimas vyks iki gegužės 6 d., jo metu paraiškos kaina bus 200 Eur.

„Krizės ištinka penktadieniais: komunikacijos vaidmuo neapibrėžtumo pasaulyje“

Renginį „PR Impact Awards 2024“, vyksiantį birželio 7 d. Vilniuje, tradiciškai sudarys trys dalys: konferencijos pranešimai ir diskusijos, geriausių komunikacijos projektų pristatymas ir vakarinė dalis – apdovanojimai.

Šių metų tema – „Krizės ištinka penktadieniais: komunikacijos vaidmuo neapibrėžtumo pasaulyje“. Konferencijoje įvairių sričių ekspertai aptars reikšmingiausius metų įvykius, pasitikėjimo ir reputacijos svarbą krizių pasaulyje, besikeičiantį komunikatoriaus vaidmenį bei kaip naujos technologijos ir įrankiai keičia komunikaciją.

Paraiškas konkursui jau galima pateikti „PR Impact Awards“ interneto svetainėje. Iki gegužės 2 d. taip pat galima pateikti paraiškas Metų komunikatoriaus apdovanojimams. Bilietus į renginį jau galima įsigyti „PR Impact Awards“ interneto svetainėje.

Konferenciją ir geriausių komunikacijos projektų apdovanojimus „PR Impact Awards“ jau 11-tą kartą organizuoja Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) kartu su Komunikacijos industrijos asociacija (KIA). Renginio partneriai – žiniasklaidos analizės bendrovė „Mediaskopas“, rinkodaros ir komunikacijos naujienų portalas „M360“ ir sociologinių tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.  Daugiau informacijos www.primpactawards.com.

   Peržiūrėti visas aktualijas
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.