fbpx
image

„Metų komunikatoriaus“ rinkimai: sužinokite 5 geriausius

2023 m. birželio 5 d.

Jau birželio 9 d. vyksiančio baigiamojo „PR Impact Awards 2023“ renginio metu tradiciškai bus paskelbtas „Metų komunikatoriaus“ rinkimų nugalėtojas. Pasibaigus balsavimui portale M360, paaiškėjo geriausiųjų penketukas.

Kaip teigia Rima Aukštuolytė, viena renginio organizatorių, Lietuvos komunikacijos asociacijos (LTKA) Tarybos pirmininko pavaduotoja, šiemet visi penketuko nariai yra verti laimėti „Metų komunikatoriaus“ titulą.

„Deja, juo gali tapti tik vienas ir vertinimo metu buvo svarbus kiekvienas balas, nes varžybos vyko taškas į tašką. Į finalą pateko skirtingų įmonių atstovai – tiek didelių, tiek mažesnių, vienos vykdo daugiau B2C, kitos – korporatyvinę ar tarptautinę komunikaciją. Žinoma,  labiausiai džiugina tai, kad kandidatai ryžosi viešai pristatyti savo darbus ir užpildė paraiškas dalyvauti šiame konkurse“, – pastebi R. Aukštuolytė.

Nugalėtoją lems komisijos narių balai (vertinama kandidato paraiška), žiniasklaidos bendrovės „Mediaskopas“ pateikti kandidato ir jo atstovaujamos įmonės matomumo dinamikos analizės duomenys bei M360 skaitytojų balsai.

Geriausiųjų rinkimai – dėmesys profesijai 

Į finalą pateko šie komunikacijos specialistai (abėcėlės tvarka): Vaida Budrienė, „IKI Lietuva“ komunikacijos vadovė, Germanas Kavalskis, „Yukon Advanced Optics Worldwide“ komunikacijos vadovas, Artūras Ketlerius, „Ignitis grupė“ korporatyvinės komunikacijos vadovas, Jaunius Špakauskas, „Bitė Lietuva“ korporatyvinės komunikacijos vadovas bei Laura Tyrylytė, „Nord Security“ tarptautinių viešųjų ryšių departamento vadovė.

„Nepaprastai džiaugiuosi ir vertinu, kad patekau į geriausių komunikatorių TOP 5. Manau, kad jeigu myli savo profesiją, tada atliekamam darbui atiduodi visą savo širdį. Dažnai sakau, kad komunikacija ilgainiui tampa gyvenimo būdu – pradžioje šios profesijos teorijos ir taisyklių išmokstama, bet vėliau labai daug sprendimų padiktuoja šeštasis jausmas ir patirtis, – dalinosi V. Budrienė.

„Na, o dvejojantiems, ar verta dalyvauti tokiuose konkursuose, savo kolegoms komunikatoriams rašau „caps lock“ – VERTA. Verta, nes juk tai irgi apie komunikaciją, apie jūsų mylimos profesijos reflektavimą ir dar vieną pasiektą svarbų savo KPI“, – tikino „IKI Lietuva“ komunikacijos vadovė.

L. Tyrylytė pasakojo, jog dalyvauti rinkimuose ją paskatino noras atkreipti dėmesį į tarptautinius viešuosius ryšius, kuriais vis dažniau užsiima Lietuvos „komunikacininkai“.

„Džiaugiuosi, kad tai pavyko. Bet tarp geriausių komunikacijos ekspertų tikrai nebūčiau atsidūrusi, jei ne mano fantastiškoji komanda, kuri kiekvieną dieną nepailsdama atsakinėja į žurnalistų užklausas, kad ir iš kur jos ateitų – Japonijos, Čilės, JAV ar Prancūzijos“, – nuopelnais dalinosi „Nord Security“ tarptautinių viešųjų ryšių departamento vadovė.

Apie komandos nuopelnus kalbėjo ir A. Ketlerius: „Nors konkursas vadinasi „Metų komunikatoriaus“, tai yra, visų pirma, mano kolegų, jų partnerystės ir atsidavimo įvertinimas.“

„Ignitis grupės“ korporatyvinės komunikacijos vadovas pastebėjo, jog karas ir jo sukelti iššūkiai energetikos sektoriui praėjusiais metais tiesiog užtvindė eterį, o komunikacija dažnai buvo priešakinėse linijose. Jo teigimu, tokioje situacijoje, kai nuolat sprendžiami nauji iššūkiai, lengva pamiršti, kokį poveikį komunikacija padarė organizacijai, todėl dalyvavimas „Metų komunikatoriaus“ konkurse buvo puiki proga drauge su komanda atsitraukti ir pažvelgti, kokie buvo praėję metai, ką pavyko pasiekti.

J. Špakauskas taip pat teigė šių apdovanojimų nelaikantis asmeniniu įvertinimu – tai komandos ir organizacijos, kuriai atstovauja, nuopelnas. „Laikau save sąžiningu amatininku, tad, bijodamas nuskambėti paradoksaliai, turiu pridurti, kad tas netikėtas „spotlightas“ – labiau trikdantis, nei malonus. Geras amatininkas neturėtų tapti naujiena – jo rankų darbo vaisiai turi tarnauti kitiems“, – dalinosi „Bitė Lietuva“ korporatyvinės komunikacijos vadovas.

Jis pažymėjo, jog komunikacija yra profesija, turinti strateginę funkciją bet kurioje brandžioje komandoje. „Ji padeda įkvėpti žmones, spręsti kylančius klausimus, taip pat leidžia daugiau parduoti bei realiai palengvinti žmonių gyvenimus“, – tikino komunikacijos profesionalas ir pridūrė, jog „Metų komunikatoriaus“ konkursas svarbus tiek, kiek didina šios reikšmingos, bet vis dar gan menkai suprantamos, net mistifikuojamos komunikatorių profesijos prestižą.

Sužinojęs, jog pateko tarp 5 geriausių komunikatorių, G. Kavalskis pasidžiaugė, jog korporatyvinė komunikacija yra pastebima ir įvertinama.

„Šiandien yra mažai iniciatyvų, kuriose būtų vertinami ne atskiri įvaizdiniai projektai, o būtent ilgalaikė įmonių korporatyvinė komunikacija, jų reputacija ir įvaizdis“, – teigė „Yukon Advanced Optics Worldwide“ komunikacijos vadovas ir palinkėjo kolegoms „nuobodžių“ bei „monotoniškų“ metų. Tai, anot jo, reikš, kad viskas yra kontroliuojama ir valdoma: „O korporatyvinėje komunikacijoje – tai svarbiausias dalykas“, – sako jis.

Kandidatų paraiškas vertino komisija, kurią sudarė 12 narių, iš kurių 5 yra žiniasklaidos atstovai: Rūta Balčiūnienė, „Verslo žinių“ žurnalistė, Darius Matas, LRT radijo laidų vedėjas, Edgaras Savickas, naujienų agentūros ELTA verslo redaktorius,  Donata Vaiciekiūtienė, TV3 laidų vedėja, Jūratė Žuolytė, M360 ir DELFI Kultūra redaktorė.

Geriausią metų komunikatorių šiemet taip pat rinko Laura Dabulytė, RsV agentūros „Budinti komunikacija“ įkūrėja, Ernesta Dapkienė, komunikacijos ekspertė, Artūras Jonkus, Komunikacijos industrijos asociacijos Tarybos pirmininkas ir Komunikacijos agentūros „Agency 1323“ vadovas, Luka Lesauskaitė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus komunikacijos vadovė ir pernai metų laimėtoja, Alvydė Palaimaitė, Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) direktorė,  Juozas Ruzgys, Lietuvos komunikacijos asociacijos tarybos narys ir VšĮ „Bernardinai.lt“ direktorius,  Raminta Stanaitytė-Česnulienė, INSYNERGY4 bendraįkūrėja ir partnerė.

Finalininkų pokalbis ir daugiau nei 40-ies projektų pristatymas

„Metų komunikatoriaus“ finalininkų pokalbį gyvai galėsite išgirsti jau birželio 9 d. vyksiančioje „PR Impact Awards 2023“ konferencijoje, kurios tema – „Atsparumo formulė: komunikacijos galia“. Renginyje taip pat laukia daugiau nei 40-ies geriausių komunikacijos projektų bei kampanijų pristatymas ir apdovanojimai. Bilietai sparčiai mažėja, įsigyti savąjį galite čia.

Renginio programoje – ypatingas svečias. Gyvai pranešimą apie komunikaciją ir atsparumą skaitys psichologas, politikos ir karo apžvalgininkas, dažnai vadinamas „karo psichoterapeutu“, buvęs Ukrainos žvalgybos karininkas Oleksijus Arestovyčius.

Dalyvių taip pat laukia „Circle K Baltic“ viceprezidento Skirmanto Mačiuko pranešimas apie komunikacijos galią kuriant darbuotojų emocinę gerovę, o „Biržų duonos“ vadovas Andrius Kurganovas aptars vadovo lyderystės ir komunikacijos svarbą didinant įmonės atsparumą. Mykolo Romerio universiteto tyrėja dr. Ilona Bartuševičienė pristatys teorinį komunikacijos vaidmens, kuriant organizacijos atsparumą, modelį, o „Ignitis grupės“ komunikacijos vadovė Ieva Vozbutaitė-Beliauskė, „BITĖ Lietuva“ korporatyvinės komunikacijos vadovas Jaunius Špakauskas bei Inovacijų agentūros rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Jolita Mažeikienė pasidalins geraisiais pavyzdžiais.

Renginyje taip pat paaiškės beveik dvidešimties konkurso kategorijų nugalėtojai, daugiausiai apdovanojimų gavusi agentūra pelnys „Metų agentūros“ titulą, o už geriausią projekto pristatymą bus skirtas „Publikos balso“ apdovanojimas. Baigiamajame „PR Impact Awards 2023“ renginyje paaiškės ir specialiųjų nominacijų – „Verslo nuomonės lyderis/ė“ bei „Išbandymas viešumu“ – laureatai.

Konferenciją ir geriausių komunikacijos projektų apdovanojimus „PR Impact Awards“ jubiliejinį 10-tą kartą organizuoja Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) kartu su Komunikacijos industrijos asociacija (KIA). Daugiau informacijos: www.primpacawards.com

   Peržiūrėti visas aktualijas
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.