fbpx
image

LRVS ir VDU kviečia Kauno aukštųjų mokyklų studentus į atviras paskaitas apie komunikaciją

2017 m. rugsėjo 18 d.

Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjunga aktyviai bendradarbiauja su Vytauto Didžiojo universitetu ir kviečia į viešas paskaitas – diskusijas jau šį rudens semestrą. Iki rudens semestro pabaigos viešų paskaitų serijoje suplanuotos temos apie įmonių socialinę atsakomybę, sveikatos įstaigų rizikų komunikaciją, sporto organizacijų sinergiją su marketingu, krizinių situacijų valdymą, tarptautinės korporatyvinės komunikacijos ypatumus bei apie socialinių tinklų efektyvumą verslo komunikacijoje.

LRVS, siekdama prisidėti prie komunikacijos specialistų kompetencijos ugdymo, vienu iš 2017-2018 m. programos uždavinių užsibrėžė bendradarbiavimo su LT aukštosiomis mokyklomis stiprinimą. Startuosiantis LRVS ir VDU projektas – realus šio bendradarbiavimo įgyvendinimas.

Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedros vedėja dr. Kristina Juraitė sako, kad toks praktikų dalyvavimas mokymo procese, tai siekis plėtoti patirtinio mokymosi formas, kartu stiprinti universiteto dialogą su profesinėmis bendruomenėmis. “Atsižvelgdami į itin sparčią komunikacinės erdvės dinamiką, kintančias informavimo rinkos sąlygas, ypatingą dėmesį VDU Viešosios komunikacijos katedros studijų programose skiriame studentų praktinių įgūdžių lavinimui. Mūsų studentai turi galimybę mokytis iš komunikacijos profesionalų patirties ir taikyti jas savo profesinėje praktikoje. Šiais metais duris atvėrė moderni Romo Sakadolskio medijų laboratorija, kurioje sinergijos tarp studentų ir profesionalų būdu realizuojamos vaizdo, garso, grafinio dizaino ir kitos kūrybinės komunikacijos idėjos. Čia būsimi žurnalistikos ir komunikacijos profesionalai skatinami ne tik kurti konkurencingus medijų produktus, bet ir palaikyti vertybinius profesionalios komunikacijos standartus. Tikime, kad bendradarbiavimas su Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjunga prisidės prie atsakingų ir kūrybiškų profesionalų komunikacijos rinkai Lietuvoje rengimo,” – pabrėžia profesorė Kristina Juraitė.

Pirmasis susitikimas su studentais – jau rugsėjo 20 d., kur savo patirtimi apie įmonių socialinę atsakomybę dalinsis LRVS tarybos narė, AB „Achema“ komunikacijos atstovė Janina Sabaitė Melnikovienė.

„Socialinė atsakomybė yra viena sudėtingiausių komunikacijos sričių, reikalaujanti ne tik didelės kompetencijos, gilaus suvokimo apie organizacijos veiklos pobūdį, rizikas, bet ir žinių apie aplinkosaugos, personalo strategijos, socialinių projektų vadybą,“ – sakė vienos didžiausių Lietuvos gamybos įmonių atstovė J. Sabaitė Melnikovienė. Anot jos, verslui bendrauti su aukštosiomis mokyklomis yra itin svarbu. „Teorinės žinios yra bazinis profesijos pagrindas, tačiau iš arti susipažinti su skirtingomis organizacijomis ir  įmonėmis, su komunikacijos praktikais, turinčiais ilgalaikę ir įvairiapusę patirtį – visa tai leidžia studentui susidaryti realų vaizdą apie komunikacijos profesionalo darbo aspektus,“ – apie iniciatyvos idėją kalbėjo LRVS tarybos narė.

Rudens semestro metu planuojama kviesti tokius komunikacijos specialistus kaip Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos pirmininkė, ERGO draudimo bendrovės korporatyvinės komunikacijos direktorė Baltijos šalyse Lina Jakučionienė, „Valstiečių“ frakcijos atstovas spaudai Liutauras Ulevičius, Kauno klinikų Viešosios komunikacijos vyr. specialistė Eglė Audickaitė, „Velomaratono“ komunikacijos direktorius Rytis Sabas,  „Kauno grūdai“ ryšių su visuomene specialistė Reda Radykė ir kitus komunikacijos specialistus.

Viešąsias paskaitas apie komunikaciją Kaune taip pat ketinama rengti ir pavasarį, bendradarbiavimą praplečiant ir su Kauno kolegija bei Kauno technologijos universitetu.

VDU viešosios komunikacijos specialistus pradėjo rengti 1998 metais. Per nepilnus du  dešimtmečius bakalauro ir magistro studijas čia baigė per tūkstantį absolventų, kurie sėkmingai dirba Lietuvos ir tarptautinėse žiniasklaidos organizacijose, ryšių su visuomene agentūrose, verslo kompanijose, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus institucijose, vykdo mokslinius ir taikomuosius tyrimus, dirba pedagoginį darbą. Šiuo metu vykdomos trys studijų programos: Viešosios komunikacijos bakalauro studijų programa bei dvi antrosios pakopos studijų programos – Žurnalistika ir medijų industrijos (studijos vykdomos anglų kalba) ir Integruota komunikacija (studijos vyksta lietuvių kalba). Studentams dėsto tarptautiniu mastu pripažinti medijų ir komunikacijos ekspertai, žurnalistai, ryšių su visuomene profesionalai bei kviestiniai profesoriai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, JAV ir kitų šalių.

Siekdama stiprinti LRVS narių kompetenciją bei aukštosiose mokyklose vykdomų komunikacijos studijų kokybę, ryšių su visuomene specialistus vienijanti asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus universitetu, Vilniaus valstybine kolegija, Kauno technologijos universitetu ir Vytauto Didžiojo universitetu. Artimiausiuose planuose – bendradarbiavimo plėtra su Socialinių mokslų kolegija ir Kauno kolegija.

   Peržiūrėti visas aktualijas
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.