fbpx
image

Lietuvos komunikacijos asociacijos iniciatyva „Dalinamės“ – neatlygintinos konsultacijos NVO sektoriaus organizacijoms

2023 m. balandžio 11 d.

Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA), bendradarbiaudama su Nacionaline nevyriausybinių organizacijų (NVO) koalicija, startuoja su nauja iniciatyva – projektu „Dalinamės“, kurio metu sieks atliepti augantį komunikacijos poreikį nevyriausybiniame sektoriuje. Jo metu asociacijos nariai teiks neatlygintinas konsultacijas nevyriausybinėms organizacijoms – Nacionalinės NVO koalicijos narėms.

Dar kovo mėnesį LTKA pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nacionaline NVO koalicija. Ja siekiama didinti skirtingose srityse veikiančių organizacijų atstovų komunikacijos kompetencijas ir prisidėti prie pilietinės visuomenės stiprinimo bei aktualių problemų sprendimo šalyje.

„Lietuvos komunikacijos asociacijos nariams tai jau ne pirma iniciatyva, kurios metu dalijamasi savo ekspertinėmis žiniomis, patirtimi bei idėjomis neatlygintinai. Šį kartą džiaugiamės, kad pati NVO koalicija parodė iniciatyvą, o LTKA nariai noriai prisijungė prie projekto. Mūsų nariai suvokia NVO sektoriaus indėlį ir svarbą, mato prasmę stiprinti pilietinę visuomenę šalyje. Labai tikimės, kad ši graži iniciatyva ir bendradarbiavimas padės NVO koalicijos nariams stiprinti savo kompetencijas ir dar efektyviau komunikuoti su tikslinėmis auditorijomis, siekti kokybiško dialogo su valdžios institucijomis“, – sako LTKA narė ir projekto koordinatorė Karolina Barišauskienė.

Pasak jos, LTKA nariai Nacionalinės NVO koalicijos atstovus konsultuoja vidinės ir išorinės komunikacijos, strategijos, planavimo, kampanijos rengimo ir jos įgyvendinimo klausimais, pataria kaip valdyti rizikas ir krizes, padeda geriau suprasti darbo su žiniasklaida specifiką, pataria dėl aktualaus turinio rengimo, viešinimo, socialinių tinklų komunikacijos.

„Komunikacija yra neatsiejama NVO dalis — mes privalome išmokti „parduoti“ savo idėjas, dėl kurių taip kovojame ir dirbame. Todėl kartu su NVO koalicijos nariais nepaprastais džiaugiamės užsimezgusia partneryste su Lietuvos komunikacijos asociacija. Tikiu, jog tai padės mums tapti tik dar geresniais bei stipresniais piliečių atstovais“, – džiaugiasi Nacionalinės NVO koalicijos komunikacijos vadovė Viltė Novikovaitė.

Karolina Barišauskienė įsitikinusi, kad poreikis tokiam bendradarbiavimui ateityje taps tik dar aktualesnis. Ir nors nevyriausybinis sektorius Lietuvoje palyginti su didžiosiomis organizacijomis kitose Vakarų valstybėse dar gana jaunas, nuolatinis bendradarbiavimas su komunikacijos profesionalais padeda stiprinti NVO vaidmenį.

„Norėdami pasiekti socialinės, ekonominės, teisinės gerovės privalome išlįsti iš savo NVO burbulo ir apie tai kalbėti garsiai – tiek su politikais, tiek su visuomenės atstovais, kitais aktyvistais“, – teigia Viltė Novikovaitė.

Jos teigimu, vieni pagrindinių NVO sektoriaus iššūkių – žmogiškųjų ir finansinių resursų trūkumas. Didžioji dalis narių organizacijose yra savo specifinių sričių profesionalai, puikiai išmanantys socialinius, švietimo klausimus, kultūrinių industrijų sferą ar kitas svarbias temas, tačiau komunikacija bei rinkodara nėra šių žmonių stipriausios pusės.

Tačiau būtent tai esą skatina daugiau investuoti į komunikaciją ir žinių šia tema gilinimą. „Neretai susiduriama su laiko ir žinių trūkumu, be to, didelių biudžetų viešinimo kampanijos tokios organizacijos taip pat neturi, todėl privalu atrasti būdų, kaip kampanijas padaryti patrauklias, įdomias ir žinomas be didžiulių finansavimo resursų“, – sako V. Novikovaitė.

Šiuo metu Nacionalinė NVO koalicija vienija 16 skirtingoms sritims atstovaujančių skėtinių bei nacionalinių organizacijų, kurios jungia per 3000 NVO visoje Lietuvoje. Šiai dienai LTKA jau konsultuoja Lietuvos žydų bendruomenę, Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociaciją, Žmogaus teisių stebėjimo institutą, Vystomojo bendradarbiavimo platformą, Lygių galimybių plėtros
centrą bei Lietuvos socialinio verslo asociaciją.

Lietuvos komunikacijos asociacijai priklauso daugiau nei 250 profesionalų – projekto „Dalinamės“ rėmuose savo žiniomis su Nacionalinės NVO koalicijos narėmis jau dalijasi Rita Saunorytė-Norutienė, Justas Jaskonis, Svajūnė Marcinkevičienė, Živilė Navickaitė-Babkin, Liutauras Ulevičius, Karolina Barišauskienė, Giedrė Bielskytė.

Daugiau informacijos ltka.codian.dev ir www.ngo.lt arba susisiekus el. paštu: karolina.barisauskiene@gmail.com

   Peržiūrėti visas aktualijas
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.