fbpx
image

Keturi geriausi metų komunikatoriai: meilė darbui, kūrybiškumas, greitis, darbas 24/7

2021 m. birželio 9 d.

Paaiškėjo, kurie keturi asmenys turi daugiausia šansų tapti Metų komunikatoriais. Daugiausiai komisijos balsų sulaukė Laura Bielskė, Lina Bušinskaitė, Ramūnas Matonis ir Karolis Žukauskas. Pastarasis metų komunikatoriaus titulą pelnė ir pernai. Pokalbis su šių dviem geriausiais laukia visų „PR Impact Awards 2021“ konferencijos žiūrovų, o laimėtojas bus paskelbtas birželio 10 dieną „Marriot“ viešbutyje vyksiančioje apdovanojimų ceremonijoje.

Metų komunikatoriaus apdovanojimas teikiamas įmonės ar įstaigos komunikacijos vadovui ar specialistui, kurio profesinė veikla per pastaruosius 12 mėnesių galėtų būti laikoma pavyzdine krizės valdymo, paslaugos ar situacijos pristatymo, išaiškinimo, pagalbos klientams ar vartotojams  srityse.

„Praėję metai komunikacijos specialistams buvo išskirtiniai – pandemija reikalavo itin greitos reakcijos, ženkliai išaugęs informacijos srautas – gebėjimo atrinkti esminę informaciją bei faktus, pakitęs darbo modelis – rasti efektyviausias priemones bei optimizuoti procesus, tvyranti nežinomybė – gebėjimų mobilizuoti vidinius resursus ir būti patikimu patarėju vadovams“, – sako Lietuvos komunikacijos asociacijos Tarybos pirmininko pavaduotojas Donatas Kuras.

Krizės sukurė galimybes veikti

Vilniaus mero patarėjas Karolis Žukauskas šypsosi, kad jo darbas – paprastas: 24 valandas per parą  pasakoti ir paaiškinti kitiems, kodėl ir kokie pokyčiai vyksta Vilniuje. „Kai tuos pokyčius įgyvendina stipri komanda ir yra absoliutus mero pasitikėjimas – komunikuoti nėra sudėtinga. O pernykštis „Metų komunikatoriaus“ laimėjimas neleidžia to „24/7” pakeisti į mažesnius skaičius“, – prisipažįsta K. Žukauskas.

Po pirmojo karantino manęs, kad metai bus ramesni, šiemet K. Žukauskas ėmėsi antros intensyvos komunikacjos bangos – vakcinavimo komunikacijos.

„Žvelgiant iš komunikacijos pusės, abu šie periodai buvo nuostabūs – kiekviena krizė sukuria galimybes veikti, panaikina beprasmius svarstymus, sutrumpina kelią nuo sprendimų priėmimo iki įgyvendinimo, o komunikacija tampa vienu esminių įrankių, kad tautiečiai patikėtų šių sprendimų būtinybe. Kosminis laikas, su nerealiu savivaldos, gyventojų ir verslo susitelkimu.

Dar metų pradžioje vakcinos tema buvo klampi, neigiama ir nedaug pozityvumo įkvepianti. Džiaugiuosi, kad visos komandos pastangomis Vilniui pavyko pakeisti šį naratyvą – komunikacija privertė gyventojus veikti, vakcina tapo geidžiama, o nereikšmingų šalutinių poveikių aptarimą iš eterio išstūmė diskusijos „Kada pagaliau galėsiu pasiskiepyti?“, – šiuos metus apžvelgia K. Žukauskas.

 Darbo kiekis patrigubėjo

 „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad komunikacijos srityje dirba jau beveik 20 metų ir pernai pirmą kartą niekam nereikėjo detalizuoti, ką komunikacija veikia – tai tiesiog buvo komunikatorių metai!

„Visuomet patikdavo dirbti kūrybiškai, staigiai, smagiai ir daug, pernai šis kiekis patrigubėjo ir kartais, slūgstant pandemijai, atrodo, kad lyg kažko trūksta, gal esu „ne iki galo“ produktyvi, nors gerai žinau, kad tiesiog temos pakito, buvimas „eteryje“ kitoks, formų išraiška „pokarantininė“, nebereikia taip bėgti.

Jeigu, pavyzdžiui, pirmosios pandemijos bangos metu iš biuro virtuvės tiesiogiai jungdavausi į transliacijas per „Facebook“ ir per kompiuterio kamerą su kolegomis pasakodavau aktualijas, tai dabar keturiomis kameromis vaistinėje filmuojame pokalbius ne tik su vaistininkais, bet ir kviestiniais žymiais žmonėmis, profesoriais.

Per tuos metus mes visko išmokome, radome savo vietą kolegų tarpe, pažinom save krizinėse situacijose. Tikiu, kad daugeliui komunikacijos specialistų visai naujai teko pažinti įmones, kurioms jie daugelį metų atstovavo. Visa komunikacijos specialistų bendruomenė iš pandemijos išeina tvirtesniu stuburu“, – įsitikinusi L. Bielskė.

„Man patiko dirbti karantino metu: nuo tris kartus per naktį tikrinamų portalų, ar tik neturime pirmojo susirgimo atvejo, žaibiškų sprendimų, kaip pasiekti visus kolegas žinant, kad jie bus tie, pas kuriuos ateis gyventojai klausti informacijos, kurios neranda ar nesupranta. Man patiko, kad nėra parašyto sprendimo – jis gimsta ryte duše, šuniui vejantis katę ar kol migdai vaikus. Imi ir darai. Pasisekė, kad ir minčių buvo, ir komanda dažniausiai sakydavo „eik ir daryk“. Mes visi savo srityse taip elgėmės. Tik taip galėjom būti priekyje“, – užsidegusi kalba L. Bielskė.

Kasdienės krizinės situacijos

 Buvusi sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė maloniai nustebo patekusi į geriausių metų komunikatorių trumpąjį sąrašą. Pasak jos, tokie profesiniai įvertinimai yra paskatinimas eiti pirmyn pasirinktu keliu.

„Savo darbą labai myliu ir džiaugiuosi galėdama save realizuoti būtent šioje srityje. Pastarieji keleri metai, o ypač 2020-ieji – buvo kupini netikėtumų, nuolatinių iššūkių ir kasdienių krizinių situacijų, kuomet reikėdavo žaibiškai priimti sprendimus ir pristatyti visuomenei tai, kas svarbiausia koronaviruso pandemijos valdyme. Iššūkių netrūko, o tai leido sukaupti ir neįkainojamą patirtį krizinės komunikacijos valdyme, kurios neįgysi jokioje ugdymo įstaigoje“, – metus apžvelgia L. Bušinskaitė.

2020-uosius ji vadina transformacijų, naujų tradicijų ir komunikacijos formų metais.  „Pandemijos valdymo komunikacijoje pirmieji įdiegėme naujoves – nuotolines spaudos konferencijas, pasitelkėme gestų kalbos vertėjus, kurie vėliau pradėjo talkinti ir kitoms institucijoms ir tai daro iki šiol. Pagrindinė taisyklė, kurios laikausi – aktualijas svarbu pristatyti paprastai, aiškiai, sudėtingus dalykus paaiškinti kuo paprasčiau ir svarbiausia – nuoširdžiai“, – kalba L. Bušinskaitė.

Po šių iššūkių L.Bušinskaitė nusprendė pasukti į verslą ir šiuo metu konsultuoja klientus ryšių su visuomene bei krizių komunikacijos klausimais.

Didžiausias iššūkis – palaikyti darbuotojų motyvaciją

 Policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis policijos komunikacija rūpinasi jau 16 metų. „Šiemet visa mūsų komunikacija sukosi aplink pandemiją, o kadangi pareigūnai dirbo pirmose fronto linijose, komunikacijoje dominavo lyderystė. Lyderystė gimdė aktyvumą, aktyvumas – matomumą, matomumas – žinomumą. Gal todėl kolegos tai pastebėjo bei įvertino“, – savo profesinius metus trumpai apžvelgia R. Matonis.

Pasak jo, vienas didžiausių iššūkių organizacijos viduje buvo palaikyti pareigūnų motyvaciją, skatinti juos, ieškoti naujų bendravimo ir darbo formų.

Visi keturi į Metų komunikatoriaus rinkimų finalą patekę profesionalai pripažįsta, kad pastarieji 12 mėnesių buvo sunkūs, kupini naujų iššūkių, bet ypač intensyvūs ir įdomūs.

Nominantus Metų komunikatoriaus rinkimams teikė dviejų asociacijų – Lietuvos komunikacijos asociacijos ir Komunikacijos industrijos asociacijos – atstovai, juos vertino 9 konkurso „PR Impact Awards 2021“ komisijos nariai iš Lietuvos.

Rytoj, birželio 10 dieną vyksiantį didžiausią metinį komunikacijos profesionalų renginį „PR Impact Awards 2021“ sudarys trys dalys: konferencija „Hibridinės komunikacijos sėkmės formulės“ ir geriausių projektų pristatymai vyks nuotoliniu būdu, o vakarinė dalis ir geriausių projektų apdovanojimai bei specialiųjų nominacijų nugalėtojų paskelbimas – gyvai „Marriott“ viešbučio terasoje.

Renginio partneriai – „Spinter tyrimai“, „Mediaskopas“, Tarptautinė ryšių su visuomene asociacija IPRA, rėmėjai – „Rezus.lt kraujo laboratorija“, „Rimi Baltic“, transliacijos partneriai – „Laisvės Media Group“, informaciniai partneriai – Delfi, M360.

   Peržiūrėti visas aktualijas
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.